کارت بازرگانی ایثارگران
کارت بازرگانی ایثارگران

موسسه حقوقی ثبتی تکسفیر برای اخذ کارت بازرگانی ایثارگران ر کنار شماست.
ایثارگران با سالها رشادت و دلاوری و گذشتن از جان و مال خود برای سرافرازی میهن عزیزمان، جان بر کف جنگیده اند.
ناسپاسی است اگر قدردان این از خود گذشتگی نباشیم.
امروزه به شکر خدا این افراد در جامعه امتیازاتی دارند تا بتوانند به پاس دلاوری های آن سالها، امروزه زندگی راحت تر و کم دغدغه تری را تجربه کنند.

هر چند در زمینه ی اخذ کارت بازرگانی امتیاز ویژه ای برای آنها در نظر گرفته نشده است (یعنی کلیه مدارک را باید مانند افراد عادی ارائه کنند)
ولی در پرداخت های مربوط به اخذ کارت بازرگانی این عزیزان معاف می باشند (البته این عدد بسیار ناچیز است)

امتیاز بزرگی که این عزیزان دارند هنگام استفاده از کارت و معافیت در بسیاری از موارد از پرداخت گمرکات دارند، نمایان می شود.

کارت بازرگانی:

گواهینامه و مجوزی که برای بازرگانان و تاجران از سمت اتاق بازرگانی به منظور صادرات و واردات قانونی کالا و مبادلات اقتصادی صادر می شود، کارت بازرگانی نامیده می شود.

کارت بازرگانی ایثارگران:

بطور کلی به افرادی که در هشت سال دفاع مقدس در مناطق جنگی حضور داشته اند و هم اکنون جزو شهدا، جانبازان، آزادگان، اسرا، مفقودالاثرها، رزمندان می باشند، ایثارگران می گویند.

به دلیل زحماتی که ایثارگران در مدت جنگ تحمیلی متحمل شده اند، معمولا اکثر ارگان ها و سازمان ها به پاسداشت ایثاری که این عزیزان برای دفاع از میهن خود انجام داده اند تسهیلات و سهمیه هایی را قائل شده است. به عنوان مثال خانواده ایثارگران از سهمیه برای کنکور برخوردار می باشند.

اما شرایط و مدارک اخذ کارت بازرگانی برای ایثارگران همچون سایر اشخاص حقیقی و حقوقی (شرکت ها) می باشد و اتاق بازرگانی و تعاون تسهیلات بخصوصی را برای این عزیزان در نظر نگرفته است.

تنها تفاوتی که ایثارگران با سایرین در اخذ کارت بازرگانی دارند این است که از پرداخت برخی هزینه ها معاف می باشند.

البته ایثارگران پس از اخذ کارت بازرگانی و انجام واردات و صادرات، از پرداخت برخی هزینه های گمرکی نیز معاف هستند که این امتیاز بزرگی محسوب می شود.

شرایط اخذ کارت بازرگانی ایثارگران:

افرادی که قصد دریافت کارت بازرگانی را دارند: باید سنشان از ۲۳ سال بیشتر باشد، سو سابقه کیفری نداشته باشند، در بخش های دولتی مشغول به کار نباشد، حداقل سه سال فعالیت تجاری انجام داده باشند، مکانی برای فعالیت تجاریشان داشته باشند (اجاره ای یا ملکی)، دوره خدمت سربازی را گذرانده یا معاف شده باشند (ارائه کارت) و …

کارت بازرگانی ایثارگران

مراحل اخذ کارت بازرگانی ایثارگران:

 • ورود به سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند
 • ثبت نام و دریافت یوزرنیم و پسورد از سامانه
 • تکمیل اطلاعات شخص درخواست کننده و مشخصات شرکت
 • ورود اطلاعات ثبتی مطابق با اظهارنامه
 • ورود آدرس و شماره تماس
 • ورود مشخصات اعضای هیئت مدیره به سامانه
 • تایید فرم های لازم برای اخذ کارت بازرگانی
 • مشخص نمودن حداقل یک رشته فعالیت برای اخذ کارت بازرگانی
 • اسکن مدارک و بارگذاری در سامانه
 • تکمیل اطلاعات فیش های پرداختی
 • ویرایش، اصلاحات و تایید نهایی

مزایای کارت بازرگانی ایثارگران:

از مزایای کارت بازرگانی ایثارگران و جانبازان می توانیم به عضویت در اتاق بازرگانی، امکان ثبت نشان تجاری با حروف لاتین، امکان صادرات و واردات کالا به صورت قانونی، صدور روادید تجاری، امکان سفارش دادن و ترخیص کالا در گمرک، تخفیف هزینه های گمرکی، امکان شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی برای ارائه محصولات و … اشاره کنیم.

در صورتیکه جزو ایثارگران هستید و تمایل دارید برای اخذ کارت بازرگانی ایثارگران اقدام نمایید می توانید از راهنمایی کارشناسان موسسه حقوقی تکسفیر برخوردار شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *