مراحل تمدید ثبت شرکت
مراحل تمدید ثبت شرکت

مراحل تمدید ثبت شرکت

مراحل تمدید ثبت شرکت را با تک سفیر انجام دهید.

تمدید رتبه پیمانکاری:

 تمدید رتبه پیمانکاری برای شرکت هایی که شرایط ارتقا رتبه خود را دارا نیستند انجام میگیرد.در کل شرکت ها توانایی این را دارند که قبل از مدت زمان انقضا اعتبار رتبه بندی خود در صورتی که نمی توانند ارتقا پایه بدهند نسبت به تمدید رتبه پیمانکاری خود اقدام کنند تا قبل از تمام شدن اعتیار رتبه حاضر خود را مجددا بگیرند.

بدانید که تمدید رتبه پیمانکاری با توجه به دو مورد آیین نامه ها و وحدت رویه های فعلی انجام میگیرد و شرکتها نباید شرایط و مراحل ۴ سال قبل را با حال حاضر مقایسه کنند به این دلیل که این آیین نامه ها و ظرفیت ها حداقل امتیازات لازم برای زتبه های عالی همراه در حال بروز رسانی بوده و متفاوت از گذشته ها می باشد.

شرایط تمدید رتبه های پیمانکاری:

برای تمدید رتبه های پیمانکاری (ثبت شرکت) یکسری شروط لازم است مثلا اگر شرکت متقاضی در مدتی که دارای اعتبار بوده است فعال باشد و پروژه هایی انجام داده باشد که مربط با تخصص خود باشد ،تمدید رتبه پیمانکاری آن به مراتب راحت تر است و می تواند با همان نفرات فعلی اقدام به تمدید رتبه پیمانکاری خود نماید.

اما اگر موضوع برعکس باشد ، شرایط تمدید با همان نفرات قبلی برای آن انجام نمی شود و باید افراد امتیاز آور جدید معرفی کرد.

این به این معناست که  سازمان برنامه  کشور به شرکت هایی که رتبه پیمانکاری داده است ولی آن شرکت ها به هردلیلی از امتیاز آن استفاده نکرده اند و برخورد تسهیل کننده ای در جهت تمدید رتبه پیمانکاری نخواهد داشت.

بدانید که الزاما در طول مدت اعتبار رتبه فعلی، در صورتی که  قراردادی بسته شود، حتما مشخصات آن را در سامانه ساجات بنویسید تا درانتهای مدت اعتبار رتبه ،ایراداتی یرای اثبات فعال بودن شرکت خود نداشته باشید، قوانین فعلی حداکثر سه ماه به شما جهت ثبت مشخصات قرارداد ها در ساجات زمان داده است و این مدت زمان به هیچ وجه تغییر نمی یابد.

اعتبار گواهی های صادر شده چقدر است؟

گواهی رتبه های پیمانکاری و مشاور بعد از دو سال پایان می یابد. بعد از تمام شدن گواهی رتبه اگر شرکت دارای شرایط تمدید و ارتقا رتبه بندی پیمانکاری و مشاور بود می تواند برای تمدید ثبت شرکت درخواست دهد.

گواهی رتبه پیمانکاران و مشاوران در چه صورتی به تمدید می رسد؟

اولا نوع شرکت شما دچار تغییر نشده باشد.شرکت  رد دوسال گذشته راکد نبوده باشد یعنی پروژه یی در دست داشته باشد از یک الی دو سال اخیر.

بیشتر از نصف اعضای امتیاز آور شرکت تغیر نکرده باشند.اگر یک یا چند نفر از اعضا تغییر کرده باشند؛ اعضای جدید حتماً باید دارای سابقه تجربی مشابه باشند یعنی قبلاً از اعضای امتیازآور شرکت دیگری بوده باشند و حداقل در اجرای دو پروژه مشارکت کرده باشند.

 

باتوجه به شرایطی که برای شما ذکر کردیم ،گواهی تمدید ثبت شرکت انجام خواهد شد.

البته این را هم بدانید که اگر شرکت نسبت به قبل دارای پیشرفت باشد می تواند برای ارتقای رتبه درخواست دهد. به عنوان مثال اگر میزان سرمایه شرکت یا تعداد افراد امتیازآور شرکت افزایش پیدا کرده باشد یا  اینکه ارزش ریالی پروژه های انجام شده در شرکت عدد بالایی باشد؛ رتبه شرکت ارتقا خواهد یافت.

با تکسفیر تماس بگیرید تا مشاوره های لازم به شما داده شود.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *